Стартап центар научно технолошки парк Чачак

Startup centar NTPУ среду 27. фебруара 2019. године, на Високој школи техничких струковних студија Чачак, одржано је предавање Научно технолошког парка о покретању Стартап центра у Чачку. Стартап центар Чачак  има за циљ да младим и иновативним људима пренесе знања и вештине како би им помогли да стварају стартап идеје. У сјајном амбијенту, кроз рад и креативност млади ће остваривати своје амбиције.

Током промоције најављена је и једнa у низу радионица из области електронике на којој ће моћи уједно и да се  пријаве сви заинтересовани полазници.

Директор школе др Драган Брајовић, поздравио је представнике Научно технолошког парка, студенте и остале присутне а затим је говорио о значају рада стартап центра у Чачку и укључивању студената у радионице, ради развијања иновативности.

Сајам образовања ''ИНДЕКС 2019''

Сајам индексНа сајму образовања ИНДЕКС 2019, петнаестом по реду, који организује Туристичка организација Чачак, Висока школа техничких струковних студија Чачак промовисала је своје програме основних, специјалистичких, и мастер струковних студије. Највеће интересовање матураната чачанских средњихшкола влада за студијске програме Електроенергетика, Информационе технологије и Графичка техника. На сајму је учествовало преко 40 високих школа и факултета из целе Србије.
Према подацима Националне службе запошљавања у Чачку, која је суорганизатор Сајма, дефицитарна занимања су ИТ стручњаци, инжењери елетротехнике и електронике, инжењери графичарства, графички дизајнери, професори математике и друга занимања.

За највећи број наведених занимања, студенти могу студирати и стећи стручна звања у нашој школи, а то су:
- Струковни инжењер информационих технологија и система,
- Струковни инжењер електротехнике и рачунарства
- Струковни инжењер технологије
- Струковни инжењер машинства
- Струковни инжењер менаџмента
- Специјалиста струковни инжењер индустријског инжењерства
- Специјалиста струковни инжењер електротехнике и рачунарства
- Струковни мастер инжењер електротехнике и рачунарства
- Струковни мастер инжењер машинства

''Заједно за младе – проф. др Даница Грујичић''

ДаницаУ организацији Студентских парламената Високе школе техничких струковних студија, Факултета техничких наука и Агрономског факултета у препуној сали Дома културе у Чачку, 25. фебруара 2019. године, проф. др Даница Грујичић, наш најбољи неурохирург и једна од најбољих у Европи, одржала је предавање и представила хуманитарну Фондацију ''Заједно за младе – проф. др Даница Грујичић''. Фондација је покренута у Чачку, али и другим градовима како би укључили младе, пре свега студенте, у организацију и акције помоћи школама у унутрашњости Србије и талентованој деци, у области науке, уметности, спорта али и у другим обастима.

Након представљања Фондације, проф. Грујучић је говорила о проблемима у здравству и образовању, прећутним последицама НАТО агресије, проблемима младих и другим актуелним темама.

Наши студенти посетили Грачаницу и друге српске знаменитости на Косову

Косово24.02.2019Удружење студената Високе школе техничких струковних студија, донело је одлуку да и ове године пошаље студенте у посету Косову и Метохији, коју организује СКАССС.

Студенти су, 24.02.2019. године, имали прилике да обиђу српске цркве и манастире које се налазе на територији КиМ, као што су: Зочиште, манастир у коме се налазе мошти светитеља Козме и Дамјана, Велику Хочу, место где су студенти могли видети цркву која је посвећена Светом Стефану, која потиче из 14. века, као и манастир Грачаницу, који је посвећен Успењу Пресвете Богородице. Такође студенти су имали прилику и да обиђу Храм св. Ђорђа и Душанов град, који се налазе у Призрену.

Научно технолошки парк Чачак - Стартап центар

Научно технолошки парк Чачак покреће Стартап центар у центру града и овом приликом позивамо Вас да у среду 27.02.2019. године у 11 часова у амфитеатру 111 присуствујете представљању и најави отварања. Стартап центра Чачак има за циљ да младим и иновативним људима пренеса знања и вештине како би им помогао да стварају стартап идеје. У сјајном амбијенту, кроз рад и креативност млади ће остварити своје амбиције. Позивамо све заинтересоване професоре, асистенте и студенте да присуствују предствљању плана рада Стартап центра. Током промоције најавићемо и једну у низу радионица из области електронике на којој ће моћи уједно и да се пријаве сви заинтересовани полазници.

Још чланака...