Дани отворених врата

Висока школа техничких струковних студија у Чачку организује Дане отворених врата у следећим терминима:

17. мај, 18. и 25. мај у периоду од 10-14h

1. јун, 8. јун, 14.јун, 15. и 22. јун у периоду од 10-14h

Школа ће за све посетиоце отворити своје учионице, амфитеатар, лабораторије, библиотеку и студентску службу.

Сви заинересовани кандидати у неформалној атмосфери и непосредном разговору са професорима, асистентима и студентима моћи ће да добију све потребне информације о пријемном испиту, упису, као и о студијским програмима.

Бесплатна припремна настава

Висока школа техничких струковних студија у Чачку организује припремну наставу за полагање пријемног испита за све заинтересоване будуће студенте.

Припремна настава је бесплатна и није неопходна пријава. Ове године припремна настава почиње од суботе 18.05.2019. године.

Припремна настава за све заинтересоване будуће студенте који ће полагати пријемни испит из Теста знања или пријемни испит из Математике (према сопственом избору), одвијаће се по распореду датом у табели.

Све евентуалне измене и одступања од плана биће објављени на сајту www.vstss.com, а пријављени кандидати биће обавештени путем електронске поште.

Студенти ВШТСС на “празнику атлетике”

praznik atetike 2019У Чачку је данас одржан “празник атлетике”. На манифестацији "Чачак без граница и атлетска краљица" одржане су атлетске трке на којима је било неколико хиљада учесника свих генерација.

Учесници штафетне трке 4x800 метара били су и студент Високе школе техничких струковних студија Чачак. Школа се представила са два тима од по 4 такмичара који су чинили: Кристина Бојановић, Илија Јечменица, Милена Станкић, Ђорђе Келовић, Невена Роговић, Бојан Трифуновић, Маријана Ковачевић и Немања Белошевић.

ВШТСС отворила најсавременији рачунарски центар

novi racunarski centar 2019ВШТСС свечано је отворила нови рачунарски центар који је опремљен са 20 нових рачунара и савременим 3Д штампачем. Професор др Анђелија Митровић истакла је да ће новоотврени рачунарски центар омогућити студентима најбоље могуће услове за рад. ”Школа има статус званичног ауторизованог Microsoft Learning Partnera. У скаду са тим је и опремљен рачунарски центар који испуњава најсавременије стандарде за одржавање специјализованих обука према Microsoft-овим образовним програмима. Рачунари су умрежени и са другом учионицом и повезани су са академском мрежом. У рачунарском центру омогућен је и брз излаз на интернет а преко сервера се могу дистрибуирати  задаци за вежбу и вршити надгледање рада сваког студента. У оквиру наставе из предмета Инжењерска графика за креирање модела студенти користе програм SolidWorks, а за прављење модела 3Д штампач. Треба напоменути да је за опремање Рачунарског центра школа издвојила сопствена новчана средства у износу од 4 милона динара”, рекла је професорка Митровић.

Директор школе професор др Драган Брајовић рекао је да је ВШТСС у свом плану рада зацртала да опрема лабораторије у циљу што бољег образовања својих студената. ”Ово је једна у низу лабораторија отворена у задњих годину и по дана и уложено је преко 20 милиона динара. У једном малом делу помогао је Град, студенти својим радом, а највећи део смо издвојили из сопствених средстава. То је потврда да имамо савесне професоре који се одричу дела своје зараде у циљу добијања што квалитетнијих услова за студенте, јер то је наша будућност, будућност ове школе, а убеђен сам и будућност Града”, истакао је директор.

Студенткиња III године Машинског одсека Јелена Павловић каже да је студентима, као будућим инжењерима, веома важно да понесу што више знања из школе. Захвални су професорима и самој школи што доста труда улажу како би стекли што боље образовање, у чему је кључно опремање лабораторија и кабинета.

Ванредни МАЈСКИ испитни рок

Одобрава се МАЈСКИ испитни рок.
Пријава испита: 13.-17. маја 2019. године.
Полагање испита 22., 23. и 24. маја 2019. године по распорду полагања који ће бити објављен 10. маја 2019.године.
Испите плаћају сви студенти (буџет и самофинансирање).
Цена пријаве испита је 1.500,00 по испиту и 2.000,00 (за пријаву испита након истека рока).
У случају преклапања термина два испита предметни професори ће обезбедити студенту полагаер још једног испита у додатном термину истог дана.

Још чланака...