Gostujuca predavanja KritУ оквиру ЕРАЗМУС плус програма и размене наставног особља, у уторак, 12. јуна 2018., на ВШТСС су одржана предавања гостујућих професора са Технолошког образовног института са Крита. Предавачи су били др Емануел Карапидакис, ванредни професор Технолошког образовног института Крит, департман за Електротехнику који је одражо предавање на тему обновљивих извора енергије на Криту “Current Trends and Opportunities of Renewable Energy Sources in Crete-Greece” и  др Анастасиа Катсамаки, лаборант и наставник Технолошког образовног института Крит, Департман Заштите животне средине и Инжењерства за природне ресурсе, која је представила студентима могућности наставка студирања на студијама на Криту у оквиру Еразмус плус пројекта.