Krit Natasa i IvanaПрофесорке наше школе др Наташа Гојгић и др Ивана Крсмановић су на на Технолошком образовном институту на Криту одржале предавања из области електронског пословања и методике наставе страног језика. Њихов боравак уследио је након вишемесечног рада на остваривању међународне сарадње Високе школе техничких струковних студијау Чачку и Технолошког образовног института на Криту у оквиру Ерасмус + програма за међународну сарадњу .

У оквиру ове међународне сарадње организовано је присуство стручним предавањима других гостујућих професора на Криту, обилазак лабораторија и центра на Институту као и проширивање интернационалне сарадње између две високошколске установе. Од велике помоћи су им, како професорке кажу, наши студенти са модула за Инжењерску информатику Милош Савковић и Никола Аврамовић који већ четири месеца похађају наставу и полажу испите на поменутом Образовном технолошком Институту на Криту.