Сајам индексНа сајму образовања ИНДЕКС 2019, петнаестом по реду, који организује Туристичка организација Чачак, Висока школа техничких струковних студија Чачак промовисала је своје програме основних, специјалистичких, и мастер струковних студије. Највеће интересовање матураната чачанских средњихшкола влада за студијске програме Електроенергетика, Информационе технологије и Графичка техника. На сајму је учествовало преко 40 високих школа и факултета из целе Србије.
Према подацима Националне службе запошљавања у Чачку, која је суорганизатор Сајма, дефицитарна занимања су ИТ стручњаци, инжењери елетротехнике и електронике, инжењери графичарства, графички дизајнери, професори математике и друга занимања.

За највећи број наведених занимања, студенти могу студирати и стећи стручна звања у нашој школи, а то су:
- Струковни инжењер информационих технологија и система,
- Струковни инжењер електротехнике и рачунарства
- Струковни инжењер технологије
- Струковни инжењер машинства
- Струковни инжењер менаџмента
- Специјалиста струковни инжењер индустријског инжењерства
- Специјалиста струковни инжењер електротехнике и рачунарства
- Струковни мастер инжењер електротехнике и рачунарства
- Струковни мастер инжењер машинства