visoka 1Висока школа техничких струковних студија данас је свечано отворила нови кабинет за електрична мерења.

У реконструкцију и адаптацију просторије уложено је преко три милиона динара. Највише средстава уложила је сама школа, док су мерни столови урађени средствима Града, 200.000 динара, која су добијена на конкурсу за удружења грађана на који су аплицирали студенти преко свог удружења.

- Уз подршку управе школе извршена је адаптација и санација дела зграде, набављена је мерна опрема и мерни прибор. Велику захвалност дугујемо професору Славку Вардићу који је сада у пензији, а који је започео форирмиање лабораторије. На добром смо путу да студентима дамо што боља знања како би били конкурентни на тржишту рада. Циљ струковних студија је да студенти изађу са дипломама, али и знањем које одмах могу употребити и применити у фирмама. Захваљујем се студентима који су уложили и свој рад и иницијативу, рекао је директор Високе школе Драган Брајовић.