Припремна настава за полагање пријемног испита за упис у школску 2020/21. годину

датум

време

област

наставник

учионица

субота, 9. мај 2020.

Тест знања (опште знање)

др Марија Ђукић

мр Биљана Савић

субота, 16. мај 2020.

Тест знања (информатика)

др Марија Ђукић

др Бранко Марковић

субота, 23. мај 2020.

Тест знања

(простор (2D-3D), техничко цртање)

др Бранко Сарић

др Анђелија Митровић

субота, 30. мај 2020.

Тест знања (информатика)

др Бранко Сарић

мр Марија Николић

субота, 13. јун 2020.

*Математика

Тест знања (хемија, физика)

др Александар Јовичић

MA Весна Величковић

субота, 20. јун 2020.

**Пробни пријемни испит

мр Марија Николић

116

* Припремна настава из Математике обухвата градиво за полагање пријемног испита из Теста знања и пријемног испита из Математике.

** Пробни пријемни испит је из Теста знања или Математике (по избору).

Комисија за упис ВШТСС Чачак

ВШТСС акредитовала нови мастер програм

Школа је у поступку поновне акредитације акредитовала нови студијски програм Мастер струковних студија Производно инжењерство (120  ЕСПБ). Настава из овог студијског програма почеће да се реализује од школске 2020/2021 године. Са два студијска програма мастер студија који су раније акредивани, школа је заокружила акредитацију мастер студија и омогућила проходност на даље студије студентима свих студијских програма основних студија школе.

Сви акредитовани студијски програми мастер струковних студија школе:

1. Машинство и инжењерска информатика (120 ЕСПБ)
  2. Електротехника и рачунарство (120 ЕСПБ)
  3. Производно инжењерство (120 ЕСПБ)

Наставни план СП програма МСС Проиводно инжењерство можете видети овде.

ВШТСС на манифестацији ,,Штампана реч'' 2019.

knjige vstss2Градска библиотека ,,Владислав Петковић Дис'' у Чачку приредила је изложбу „Штампана реч” на којој је представљена издавачка продукција чачанског краја из 2019. године. Већ 21. пут Завичајно одељење библиотеке у сарадњи са локалним ствараоцима, издавачима, штампарима, дизајнерима пружа прилику публици да донесе свој суд о издавачкој продукцији чачанског краја из протекле године. На овогодишњој изложби заступљено је 49 издавача који су објавили 274 монографске и 31 серијску публикацију.

Издавачка продукција наше школе представљена је са више разноврсних публикација – уџбеника, збирки, часописа и других издања. Школа као издавач баштини традицију дугу 50 година и једна је од малобројних чачанских издавача са континуитетом и разноврсношћу у издаваштву.

На ВШТСС обележена школска слава

Sv Sava sl8Висока школа техничких струковних студија Чачак обележила је школску славу – Свети Сава. Поред редовних и професора у пензији, обележавању Савиндана присуствовали су најбољи студенти са одсека, као и привредници, руководство Града Чачка, представници институција.

Свечану академију припремили су ученици школе који су подсетили на значај Светог Саве, а гости су могли да виде и две реликвије које школа поседује. Домаћини славе ове године били су Гордана Марић, др Радисав Ђукић и др Драган Брајовић. >>>

Још чланака...