УПИС 2019/2020.

Висока школа техничких струковних студија у школској 2019/2020. години уписује 370 студената (264 буџет, 106 самофинансирање) на следеће студијске програме:

1. ЕЛЕКТРОТЕХНИКА И РАЧУНАРСТВО
      Модул 1:   Електроенергетика (42 буџет)
        Модул 2:   Електроника и рачунарство (30 буџет)

2. ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ (50 буџет)

3. МАШИНСТВО И ИНЖЕЊЕРСКА ИНФОРМАТИКА

Модул 1:   Инжењерска информатика (32 буџет)
       Модул 2:   Производно машинство (20 буџет)

4. ГРАФИЧКА ТЕХНИКА (40 буџет)

5. ПРОИЗВОДНИ И ЕКОЛОШКИ МЕНАЏМЕНТ

Модул 1:   Производни менаџмент (30 буџет)
       Модул 2:   Еколошки менаџмент (20 буџет)

Студентски стадард и Студентски центар

Студенти имају могућност стипендирања и кредитирања, а онима који сами плаћају школовање, омогућено је плаћање у више месечних рата. Школарина износи 70.000 динара (на 10 -12 рата). Самофинансирајући студенти могу стећи статус буџетског студента ако остваре одговарајући успех на испитима и упишу другу односно трећу годину студија са максималним бројем скупљених бодова.

У непосредној близини Школе, налази се Студентски дом за смештај студената и Студентски ресторан.

sc9

Буџетски студенти који немају пребивалиште на територији општине Чачак могу конкурисати за смештај у дому, док услуге студентске мензе могу користити и буџетски и самофинансирајући студенти, назависно од места становања. Студенти имају студентско осигурање и здравствену заштиту.

Пријемни испит

Кандидати полажу пријемни испит из МАТЕМАТИКЕ или ТЕСТА ЗНАЊА, по избору.

Литература за припрему пријемног испита:

ВАЖНИ ТЕРМИНИ ЗА ПРВИ КОНКУРСНИ РОК:

Пријављивање кандидата: крајем јуна 2019. год.  од  900 - 1500 часова.

Полагање пријемног испита:  почетком јула. Тачан термин ће бити накнадно објављен.

Детаљна упутства о упису на секцији Основно о упису.

Бесплатна припремна настава

Школа организује бесплатну припремну наставу за полагање пријемног испита коју држе наставници и асистенти школе. Припремна настава ће се реализовати у просторијама Школе по распореду који ће бити објављен.

Пријављивање заинтересованих за припремну наставу је путем телефона 032-322-321 сваког радног дана од 8-15, средом од 8-17 часова или на e-mail Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Prijemni ispit 2018 m