ЗЛАТНИ ЈУБИЛЕЈ ШКОЛЕ

Своју 50-ту, јубиларну годину постојања, Школа је дочекала са шест акредитованих студијских програма на основним и два акредитована студијска програма на специјалистичким струковним студијама. Акредитацијом наведених студијских програма од стране Комисије за акредитацију, Школа је у транзиционом времену брзих промена створила предуслове за успешан рад у будућности.

Дуга, успешна традиција и захтеви времена наметнули су обавезе запосленима да у школској 2009/10. години наставе са даљом модернизацијом наставе, интензивно раде на научно-стручном усавршавању, повећају обим сарадње са привредом у реализацији образовног процеса и на развојним пословима, подизању укупне компетентности дипломираних инжењера, као и на упису што већег броја свршених средњошколаца на основне и инжењера на специјалистичке струковне студије.

Посебан задатак запослених у Школи био је да се достојно и маркетиншки ефикасно обележи велики јубилеј.

У школској 2009/10. години успешно је реализована настава за 145 студената прве генерације специјалистичких струковних студија на акредитованим студијским програмима: Индустријско инжењерство и Електротехника и рачунарство, а промоција првих инжењера специјалиста се обавила на Дан Школе.

DSCF3425 DSCF3429 IMG 0783

Будућност Школе зависи од интересовања младих за понуђене студијске програме, потреба привреде, норми које прописује актуелни Закон о високом образовању, а првенствено од компетентности запослених и укупне конкурентности Школе.

Да би одржала корак и створила услове за успешан рад у времену које ће карактерисати веома брзе промене структуре привреде и до сада у историји цивилизације незабележен развој науке и технике, Школа мора, поред већ набројаних, успешно решавати следеће задатке:

-      стварати услове за акредитацију нових и унапређење садржаја постојећих студијских програма,
-    израдити стратешки план за будућност који ће Школи обезбедити конкурентну позицију и дати одговоре на захтеве будућег времена и привреде будућег доба.

Поштујући успешну педесетогодишњу традицију образовања, Школа мора имати реалну слику о себи. Као друштвено одговорна и креативна установа отворених очију гледа у будућност, на радост и корист студената и запослених.

Свечана академија
 MG 1927  MG 1942  MG 1960