УПИС 2018/2019.

Висока школа техничких струковних студија у школској 2018/2019. години уписује 370 студената (264 буџет, 106 самофинансирање) на следеће студијске програме:

1. ЕЛЕКТРОТЕХНИКА И РАЧУНАРСТВО
       Модул 1:   Електроенергетика (52 буџет)
        Модул 2:   Електроника и рачунарство (30 буџет)

2. ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ

3. МАШИНСТВО И ИНЖЕЊЕРСКА ИНФОРМАТИКА

Модул 1:   Инжењерска информатика (42 буџет)
       Модул 2:   Производно машинство (20 буџет)

4. ГРАФИЧКА ТЕХНИКА (40 буџет)

5. ПРОИЗВОДНИ И ЕКОЛОШКИ МЕНАЏМЕНТ

Модул 1:   Производни менаџмент (40 буџет)
       Модул 2:   Еколошки менаџмент (20 буџет)

Бесплатна припремна настава

Школа и ове године организује бесплатну припремну наставу за полагање пријемног испита коју држе наставници и асистенти школе. Припремна настава ће се реализовати у просторијама Школе по распореду који ће бити објављен.

prijemni ispit

За припрему пријемног испита користи се Збирка за полагање пријемног испита, која се може купити у Школи или поручити телефоном.

Пријављивање заинтересованих за припремну наставу је путем телефона 032-322-321 сваког радног дана од 8-15, средом од 8-17 часова или преко овог формулара.

Како и када се уписати шк. 2018/19?

ВАЖНИ ТЕРМИНИ ЗА ПРВИ КОНКУРСНИ РОК:

Пријављивање кандидата: oд 25. до 27. јуна 2018. год.  од  900 - 1500 часова.

Полагање пријемног испита:  Један дан у периоду од 2. до 6. јула 2018. године. Тачан датум биће објављен у конкурсу за упис.

Упис примљених кандидата ће бити пар дана после пријемног испита. Датуми ће бити објављени накнадно.

Кандидати полажу пријемни испит из МАТЕМАТИКЕ или ТЕСТА ЗНАЊА, по избору.
Примери тестова за полагање пријемног испита из Математике  и Тестa знања.

Детаљна упутства о упису на секцији Основно о упису.

Студентски стадард и Студентски центар

Студенти имају могућност стипендирања и кредитирања, а онима који сами плаћају школовање, омогућено је плаћање у више месечних рата. Школарина износи 70.000 динара (на 10 -12 рата). Самофинансирајући студенти могу стећи статус буџетског студента ако остваре одговарајући успех на испитима и упишу другу односно трећу годину студија са максималним бројем скупљених бодова.

У непосредној близини Школе, налази се Студентски дом за смештај студената и Студентски ресторан.

sc9

Буџетски студенти који немају пребивалиште на територији општине Чачак могу конкурисати за смештај у дому, док услуге студентске мензе могу користити и буџетски и самофинансирајући студенти, назависно од места становања. Студенти имају студентско осигурање и здравствену заштиту.