knjige vstss2Градска библиотека ,,Владислав Петковић Дис'' у Чачку приредила је изложбу „Штампана реч” на којој је представљена издавачка продукција чачанског краја из 2019. године. Већ 21. пут Завичајно одељење библиотеке у сарадњи са локалним ствараоцима, издавачима, штампарима, дизајнерима пружа прилику публици да донесе свој суд о издавачкој продукцији чачанског краја из протекле године. На овогодишњој изложби заступљено је 49 издавача који су објавили 274 монографске и 31 серијску публикацију.

Издавачка продукција наше школе представљена је са више разноврсних публикација – уџбеника, збирки, часописа и других издања. Школа као издавач баштини традицију дугу 50 година и једна је од малобројних чачанских издавача са континуитетом и разноврсношћу у издаваштву.