ОБАВЕШТЕЊA ЗА СТУДЕНТЕ

ОБАВЕШТЕЊЕ – НОШЕЊЕ ЗАШТИТНЕ ОПРЕМЕ

Обавештавају се студенти да је у просторијама школе обавезно ношење заштитне опреме. Одлуком Владе РС прописане су казне за неношење заштитне опреме и сносиће их лице које не поштује ово обавештење.

ОБАВЕШТЕЊЕ – СТУДЕНТСКИ ДОМ

Обавештавају се студенти који су смештени у Студентском центру Чачак, који ће похађати вежбе и полагати испите у наредном испитном року, да се пријаве на e-mail Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., ради издавања потврде због правдања свог боравка у студентском дому.

ОБАВЕШТЕЊЕ – РАД БИБЛИОТЕКЕ

Обавештавају се студенти да је за коришћење књига из библиотеке потребно најавити долазак претходни дан, на мејл адресу: dragana.radovic2@gmail.com

ОБАВЕШТЕЊЕ О РАДУ ШКОЛЕ ОД 18.МАЈА 2020.ГОД

После укидања Ванредног стања  Школа почиње са редовним радом од 18.маја 2020.године. Рад ће се одвијати  уз све мере заштите и организацију обавеза студената са минимумом  присуства у школи како би се обезбедило одржавање социјалне дистанце и осталих превентивних мера.

Прописани услови рада школе:

1. Све службе школе раде у редовном термину  од 7.30 до 14.30 часова сваког радног дана
  2. Настава  на основним и мастер студијама  до краја  летњег семестра се и даље одржава електронским путем. Летњи семестар се завршава 29.маја 2020.године. Изузетно, семестар се може продужити до 15 јуна 2020.године за оне предмете на којима нису завршене лабораторијске вежбе.
  3. Лабораторијске вежбе ће се обављати од 18.маја 2020.године према распореду који ће одредити предметни професори и сарадници у договору са студентима.
  4. Консултације са студентима у просторијама школе одржавају се два пута недељно према утврђеном распореду професора и сарадника. Студенти су обавезни да путем мејла најаве свој долазак на консултације.
  5. Априлски испитни рок за студенте основних и мастер студија одржаће се од 01.06. - 15.06.2020.године према  распореду и условима који ће бити накнадно објављени.

Секретаријат школе

Бесплатна припремна настава

Обавештавамо све кандидате заинтересоване за упис у нашу школу да је почела пријава (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdU4OfqrIei_SRiW9m61PsROySIURxGmpXxpDyVakMIwpJnw/viewform?usp=sf_link) за први круг бесплатне припремне наставе која ће бити организована путем Зум платформе и трајаће наредне две седмице, по утврђеном распореду, који ће бити накнадно објављен. Представљање високе школе, њених могућности и услова, промоција студијских програма и остале студентске теме у вези са уписом биће заступљене у оквиру Отворених врата, у суботу 16.маја у 11 часова, путем исте апликације.

Упутство за Зум апликацију.

Распоред on-line припремне наставе

Свима желимо успешан рад и стојимо на располагању за сва питања.

НАГРАДНИ КОНКУРС

konkurs RusijaОбавештавамо вас да Центар за омладинске иницијативе у граду Белгороду (Русија) спроводи – Наградни конкурс аматерских видео-радова.Обавештавамо вас да Центар за омладинске иницијативе у граду Белгороду (Русија) спроводи – Наградни конкурс аматерских видео-радова.

Међународно видео такмичење "#BASECINEMА" се одржава у циљу развијања међународних односа и унапређења стваралачког потенцијала младих људи (од 14 до 35 година) из Белгородске области и Републике Србије. Да бисте учествовали на конкурсу, морате на личној Инстаграм страници објавити оригинални видео запис који открива тему „КУЋА, ТО ЈЕ ЦЕО СВЕТ“, са хаштаговима #basecinema, #stayhome и то до краја месеца.

Услови су јако једноставни, а детаљније информације се налазе у Конкурсу на руском, енглеском, и на српском. Битно је да Инстаграм профил учесника такмичења мора бити отворен и активан током трајања конкурса! Сви учесници Конкурса биће награђени дипломама. Победници биће награђени дипломама, вредним поклонима и наградама у свакој од четири номинације: BaseDrama - видео снимци у драмском жанру; BaseComedy - видео снимци у жанру комедије; Docbase - документарни видео; AuthorBase – ауторски видеозаписи (art house).

Језички аспект конкурса подразумева да ће видео снимци учесника чији је матерњи језик руски бити креирани на српском или енглеском језику са титловима на руском. Учесници који говоре српски користиће руски или енглески језик са титловима на српском, у видеозаписима.Видео би требао бити доброг квалитета са размером слике 9:16 (вертикално), у трајању од једне до десет минута за аплоуд на IGTV. Број радова једног учесника на Конкурсу није ограничен. Објављивањем видео записа са хаштаговима #basecinema и #stayhome и учествовањем на Конкурсу, учесник пристаје да се његови радови користе у било које сврхе везане за конкурс, укључујући оглашавање, штампање, објављивање у медијима. Организациони одбор Конкурса задржава право да без објашњења уклони непримерени садржај објављен под хаштаговима Конкурса.

Секретаријат ВСТСС

Још чланака...